ZADZWOŃ DO KLINIKI: +48 666 073 445

Najczęściej zadawane pytania
Przed wizytą

Jest bardzo wiele przyczyn niepłodności – od stosunkowo prostych czynników związanych z codziennym trybem życia pacjenta, do szeregu chorób, mogących dotykać zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wcześniej wykonać indywidualną diagnostykę, stosując najnowocześniejsze metody i procedury medyczne.

W naszej pracy kierujemy się mottem: „Nie leczymy kobiety i nasienia, ale kobietę i mężczyznę jako parę”. Dlatego ustalając przyczyny niepłodności, dopasowujemy do każdej pary odrębne postępowanie medyczne, co skutkuje skróceniem czasu starań o dziecko przez zmniejszenie ilości niepowodzeń.

Tak, leczenie niepłodności jest skuteczne. Jednak stopień skuteczności zależy od indywidualnego przypadku. Bardzo ważna jest odpowiednia diagnostyka obojga partnerów i dopasowanie najlepszej dla nich procedury medycznej. Sposoby leczenia ustalamy na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań, co pozwala nam leczyć naszych pacjentów z maksymalną skutecznością. Bardzo często rezultatem leczenia jest ciąża poczęta naturalnie. W naszej klinice, dla pacjentów, którzy wymagają wdrożenia procedur in vitro, skuteczność sięga powyżej 50%.

O skuteczności zapłodnienia in vitro piszemy na blogu.

Czas trwania wizyty partnerskiej to najczęściej około 40 minut. Oczywiście wizyta może się wydłużyć, jeśli pacjent tego potrzebuje. Na pierwszej wizycie dr Zięba przeprowadza szczegółowy wywiad indywidualny oraz pary. W zakresie indywidualnego stanu zdrowia oraz diagnostyki niepłodności. Następnie pacjenci dostają zalecenia.

Jeśli jest taka możliwość, najlepszym scenariuszem jest przyjście z partnerem. Warto również mieć ze sobą dotychczasowe wyniki badań swoich i partnera. Jeśli przychodzisz na pierwszą wizytę sama, partner może dołączyć w czasie któregoś z następnych spotkań.

Oczywiście, że tak! Wszystkie niezbędne badania podstawowe i specjalistyczne wykonujemy na miejscu.

Cennik wizyt, badań oraz zabiegów Kliniki Płodności Zięba.

W trakcie badań

Długość leczenia to sprawa indywidualna i niestety nie możemy dać jasnej odpowiedzi.

W Klinice Płodności Zięba stosujemy nowoczesną i szczegółową diagnostykę, więc możemy maksymalnie zminimalizować czas leczenia dla komfortu naszych pacjentów. Bardzo często kobieta zachodzi w ciążę bez ingerencji lekarza, a tylko po odpowiednim dobraniu procedur medycznych poprzedzających leczenie. Jednak w przypadku rozrodu wspomaganego, który wymaga stymulacji hormonalnej, czas leczenia zależy od protokołów i procedur, które muszą zostać podjęte, aby uzyskać zdrową ciążę. W przypadku mężczyzny czas leczenia również jest uzależniony od wyników badań i sposobu leczenia. Dodatkowo bardzo ważnym czynnikiem jest psychologiczny aspekt leczenia niepłodności. Często jest tak, że już zmiana lekarza lub miejsca terapii sprawia, że kobieta zachodzi w ciążę.

Wysoka! Dzięki naszej nowoczesnej diagnostyce i metodom leczenia często wystarczy niewielka interwencja medyczna, która pozwala na samodzielne naturalne zapłodnienie. Dlatego wizyta w Klinice Płodności Zięba jest bardzo często drobnym, ale koniecznym impulsem, który naprowadza ciała pacjentów na odpowiednie tory i pozwala im cieszyć się upragnionym potomstwem.

Tak. Wystarczy wcześniej podać swój adres e-mail oraz wyrazić pisemną zgodę na przesyłanie wyników w ten sposób. Przesyłane wyniki są szyfrowane i tylko pacjent ma do nich dostęp. W celu uzyskania interpretacji wyników należy umówić się na wizytę lub konsultację.

Tylko i wyłącznie, jeśli pacjent złoży pisemną, osobistą zgodę ze wskazaniem konkretnej upoważnionej osoby.

Czas oczekiwania na badania specjalistyczne jest różny, a zalecenia są indywidualne. W związku z tym nasz personel w laboratorium każdemu pacjentowi udzieli szczegółowej informacji, jak długo należy czekać na wyniki.

Po zapłodnieniu in vitro

W 14 dni po wykonanym zabiegu inseminacji lub in vitro. W przypadku zapłodnienia naturalnego w terminie przewidywanej miesiączki.

W przypadku dodatniego wyniku beta hCG należy umówić się na wizytę tydzień od otrzymania wyniku.

Badania ciążowe zaleca lekarz. Powinny być wykonane po potwierdzeniu tętna płodu. Na kolejnej wizycie z wynikami badań zakładana jest karta ciąży.

Zespół stworzony dla Ciebie

Lekarze Kliniki Płodności Zięba są doświadczeni we wszystkich dziedzinach medycyny reprodukcyjnej: ginekologii, endokrynologii, położnictwa, ginekologii chirurgicznej i immunologii, a także żywienia i psychologii. To oni zadbają o Twój komfort i kameralną atmosferę podczas badań oraz zabiegów.