ZADZWOŃ DO KLINIKI: +48 666 073 445

Najczęściej zadawane pytania
Przed wizytą

Jest bardzo wiele przyczyn niepłodności – od stosunkowo prostych czynników związanych z codziennym trybem życia pacjenta, do szeregu chorób, mogących dotykać zarówno kobiety, jak i mężczyzn, więc aby odpowiedzieć na to pytanie należy wcześniej wykonać indywidualną diagnostykę stosując najnowocześniejsze metody i procedury medyczne.

W naszej pracy kierujemy się mottem: “Nie leczymy kobiety i nasienia, ale kobietę i mężczyznę jako parę”. Dlatego ustalając przyczyny niepłodności dopasowujemy do każdej pary odrębne postępowanie medyczne, co skutkuje skróceniem czasu starań o dziecko przez zmniejszenie ilości niepowodzeń.

Tak, leczenie niepłodności jest skuteczne. Jednak stopień skuteczności zależy od indywidualnego przypadku. Bardzo ważna jest odpowiednia diagnostyka obojga partnerów i dopasowanie najlepszej dla nich procedury medycznej. Sposoby leczenia ustalamy w oparciu o wcześniej przeprowadzone badania, co pozwala nam leczyć naszych pacjentów z maksymalną skutecznością. Bardzo często rezultatem leczenia jest ciąża poczęta naturalnie. W naszej klinice, dla pacjentów, którzy wymagają wdrożenia procedur in vitro, skuteczność sięga powyżej 50%.

Czas trwania wizyty partnerskiej to najczęściej około 40 minut. Oczywiście wizyta może się wydłużyć, jeśli pacjent tego potrzebuje.. Na pierwszej wizycie dr Zięba przeprowadza szczegółowy wywiad indywidualny oraz pary. W zakresie indywidualnego stanu zdrowia oraz diagnostyki niepłodności. Następnie pacjenci dostają zalecenia.

Jeśli jest taka możliwość najlepszym scenariuszem jest, aby pacjentka przyszła z partnerem. Warto również mieć ze sobą dotychczasowe wyniki badań swoich i partnera. Jeśli pacjentka przychodzi na pierwszą wizytę sama, partner może dołączyć w czasie którejś z następnych wizyt.

Oczywiście że tak! Wszystkie niezbędna badania podstawowe i specjalistyczne można wykonać na miejscu.

W trakcie badań

Długość leczenia to sprawa indywidualna i niestety nie możemy dać jasnej odpowiedzi. Niemniej, w Klinice Płodności Zięba stosując nowoczesną i szczegółową diagnostykę możemy maksymalnie zminimalizować czas leczenia dla komfortu naszych pacjentów. Bardzo często kobieta zachodzi w ciążę bez ingerencji lekarza, a tylko po odpowiednim dobraniu procedur medycznych poprzedzających leczenie. Jednak w przypadku rozrodu wspomaganego, który wymaga stymulacji hormonalnej, czas leczenia zależy od protokołów i procedur które muszą zostać podjęte aby uzyskać zdrową ciąże. W przypadku mężczyzny czas leczenia również jest uzależniony od wyników badań i sposobu leczenia. Dodatkowo bardzo ważnym czynnikiem jest psychologiczny aspekt leczenia niepłodności. Często jest tak, że już zmiana lekarza lub miejsca terapii sprawia, że kobieta zachodzi w ciążę.

Wysoka! Dzięki nowoczesnej diagnostyce, którą stosujemy często wystarczy niewielka interwencja medyczna, która pozwala na samodzielne naturalne zapłodnienie. Dlatego wizyta w Zięba Clinic jest bardzo często drobnym, ale koniecznym impulsem, który naprowadza ciała pacjentów na odpowiednie tory i pozwala im cieszyć się upragnionym potomstwem.

Tak. Wystarczy wcześniej podać swój adres e-mail oraz wyrazić pisemną zgodę na przesyłanie wyników w ten sposób. Przesyłane wyniki są szyfrowane i tylko pacjent ma do nich dostęp. W celu uzyskania interpretacji wyników należy umówić się na wizytę/konsultacje.

Tylko i wyłącznie, jeśli pacjent złoży pisemną, osobistą zgodę ze wskazaniem konkretnej upoważnionej osoby.

Czas oczekiwania na badania specjalistyczne jest różny, a zalecenia są indywidualne. W związku z tym nasz personel w laboratorium każdemu pacjentowi udzieli szczegółowej informacji, jak długo należy czekać na wyniki.

Po zabiegu In Vitro

W 14 dni po wykonanym zabiegu inseminacji lub in vitro. W przypadku zapłodnienia naturalnego w terminie przewidywanej miesiączki.

W przypadku dodatniego wyniku beta hCG należy umówić się na wizytę tydzień od otrzymania wyniku.

Badania ciążowe zaleca lekarz. Powinny być wykonane po potwierdzeniu tętna płodu. Na kolejnej wizycie z wynikami badań zakładana jest karta ciąży.

Zespół stworzony dla Ciebie

Lekarze Kliniki Płodności Zięba są doświadczeni we wszystkich dziedzinach medycyny reprodukcyjnej: ginekologii, endokrynologii, położnictwa, ginekologii chirurgicznej i immunologii, a także żywienia i psychologii. To oni zadbają o Twój komfort i kameralną atmosferę podczas badań oraz zabiegów.