Odżywianie i suplementacja
Zdrowe odżywianie a płodność

To, co jemy bardzo mocno działa na mechanizmy zarządzające naszym ciałem. Odpowiednio zbilansowana dieta może pomóc w walce z niepłodnością zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

W Klinice Płodności Zięba możesz skonsultować się z dietetykiem, który po przeprowadzeniu wywiadu i wykonaniu badań ułoży specjalistyczny program żywieniowy wspomagający próbę zajścia w ciążę.

Zaproponujemy diety wspomagające płodność, dobrane specjalnie dla kobiet zmagających się z:

  • z niepłodnością owulacyjną,
  • endometriozą,
  • zespołem policystycznych jajników,
  • problemami z zagnieżdżaniem zarodka.

Opracujemy również diety na płodność dla mężczyzn, skupiając się przede wszystkim na:

  • zwiększeniu ruchliwości i koncentracji plemników,
  • poprawieniu morfologii plemników, z wykorzystaniem acetylokarnityny jako źródła energetycznego nasienia.

Zmiana nawyków żywieniowych oraz włączenie indywidualnej terapii probiotycznej oparte jest na wynikach badań mikrobioty jelitowej i testów na nietolerancje pokarmowe.

Suplementacja kliniczna

Suplementacja kliniczna to innowacyjna metoda, która wspiera leczenie niepłodności. Dla każdego pacjenta tworzymy indywidualny plan długoterminowej suplementacji, której celem jest wsparcie leczenia podstawowego lub poprawa płodności u pary.

Mikrobiota jelitowa

W ludzkim przewodzie pokarmowym egzystuje ogromna liczba mikroorganizmów w ilości od 1 g treści, w zależności od odcinka (jelito cienkie, jelito grube, odbytnica).

 

Testy na nietolerancje pokarmowe

Nietolerancja pokarmowa to błędna reakcja organizmu na pokarmy lub składniki pokarmów, która objawia się na różne sposoby. Ta przypadłość u niektórych kobiet może nawet powodować problemy z zajściem w ciążę. Wykonujemy testy na nietolerancje pokarmowe, które pozwalają określić produkty nietolerowane i tolerowane przez organizm kobiety.