Twoje kroki do Upragnionej ciąży
Krok I

Zadzwoń do nas i umów wizytę

Wykonaj pierwszy krok, aby spełniły się Twoje marzenia o założeniu rodziny. Wszystko zaczyna się od pierwszego telefonu — zadzwoń, wysłuchamy Cię, a potem zaproponujemy plan działania.


Krok II

Spotkajmy się w Klinice Płodności Zięba

Poznamy Twoją historię leczenia. Dowiemy się, czy przechodziłaś jakieś zabiegi, a jeśli tak, to jakie. Wysłuchamy oraz zrozumiemy, z czym dokładnie się zmagasz. Co przeżyłaś i jak w związku z tym się czujesz. Ta rozmowa, połączona oczywiście z precyzyjnymi rekomendacjami dr n. med. Małgorzaty Zięby, spełni trzy podstawowe cele.

  • Zrozumiemy Twoją sytuację — każda pacjentka jest unikalna.
  • Wytłumaczymy Ci, co planujemy — dopasowując się do Twoich możliwości.
  • Przestaniesz być z tym sama — zrobimy wszystko, aby Cię wyleczyć.

Bardzo często jesteśmy w stanie wyleczyć niepłodność wyłącznie naturalnymi metodami. Z nami jesteś bezpieczna.


Krok III

Zaplanujemy i wykonamy badania

Diagnostyka immunologiczna — dzięki diagnostyce immunologicznej możemy leczyć niepłodność, której przyczyną może być zaburzenia układu odpornościowego. Organizm kobiety może wytwarzać przeciwciała szkodzące tkankom własnym oraz partnera. Ponadto mogą działać przeciwko zarodkowi. Według badań zaburzenia immunologiczne mogą być odpowiedzialne za utratę ponad 60% ciąż u kobiet z poronieniami nawykowymi. Diagnostyka genetyczna — nowoczesne badania genetyczne dają szansę, aby Twoje dziecko urodziło się zdrowe. Dzięki diagnostyce preimplantacyjnej możemy wyeliminować ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u dziecka, jeszcze zanim zajdziesz w ciążę. W trakcie procedury in vitro do macicy podajemy tylko te zarodki, u których nie stwierdziliśmy wady genetycznej.


Krok IV

Rozpoczniemy leczenie

Oprzemy je, o stworzony specjalnie dla Ciebie „Plan Przywrócenia Płodności”. Przyczyn niepłodności jest bardzo wiele i nie ma dwóch identycznych przypadków, dlatego nigdy nie rozpoczynamy leczenia, zanim nie przygotujemy indywidualnego planu. Na początku przeprowadzamy szczegółową analizę i badania, następnie dopasowujemy metody leczenia do otrzymanych wyników. Na każdym etapie jasno wyjaśniamy wszystkie procedury, ponieważ szanujemy Twój komfort oraz czas. Efektem takiego podejścia bardzo często jest naturalne zajście w ciążę już na pierwszym etapie leczenia, na czym zależy nam najbardziej.

Masz pytania? Pomożemy
Przed wizytą

Jest bardzo wiele przyczyn niepłodności – od stosunkowo prostych czynników związanych z codziennym trybem życia pacjenta, do szeregu chorób, mogących dotykać zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wcześniej wykonać indywidualną diagnostykę, stosując najnowocześniejsze metody i procedury medyczne.

W naszej pracy kierujemy się mottem: „Nie leczymy kobiety i nasienia, ale kobietę i mężczyznę jako parę”. Dlatego ustalając przyczyny niepłodności, dopasowujemy do każdej pary odrębne postępowanie medyczne, co skutkuje skróceniem czasu starań o dziecko przez zmniejszenie ilości niepowodzeń.

Tak, leczenie niepłodności jest skuteczne. Jednak stopień skuteczności zależy od indywidualnego przypadku. Bardzo ważna jest odpowiednia diagnostyka obojga partnerów i dopasowanie najlepszej dla nich procedury medycznej. Sposoby leczenia ustalamy na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań, co pozwala nam leczyć naszych pacjentów z maksymalną skutecznością. Bardzo często rezultatem leczenia jest ciąża poczęta naturalnie. W naszej klinice, dla pacjentów, którzy wymagają wdrożenia procedur in vitro, skuteczność sięga powyżej 50%.

Czas trwania wizyty partnerskiej to najczęściej około 40 minut. Oczywiście wizyta może się wydłużyć, jeśli pacjent tego potrzebuje. Na pierwszej wizycie dr Zięba przeprowadza szczegółowy wywiad indywidualny oraz pary. W zakresie indywidualnego stanu zdrowia oraz diagnostyki niepłodności. Następnie pacjenci dostają zalecenia.

Jeśli jest taka możliwość, najlepszym scenariuszem jest przyjście z partnerem. Warto również mieć ze sobą dotychczasowe wyniki badań swoich i partnera. Jeśli przychodzisz na pierwszą wizytę sama, partner może dołączyć w czasie któregoś z następnych spotkań.

Oczywiście, że tak! Wszystkie niezbędne badania podstawowe i specjalistyczne wykonujemy na miejscu.

Cennik wizyt, badań oraz zabiegów Kliniki Płodności Zięba.

 

W trakcie badań

Długość leczenia to sprawa indywidualna i niestety nie możemy dać jasnej odpowiedzi.

W Klinice Płodności Zięba stosujemy nowoczesną i szczegółową diagnostykę, więc możemy maksymalnie zminimalizować czas leczenia dla komfortu naszych pacjentów. Bardzo często kobieta zachodzi w ciążę bez ingerencji lekarza, a tylko po odpowiednim dobraniu procedur medycznych poprzedzających leczenie. Jednak w przypadku rozrodu wspomaganego, który wymaga stymulacji hormonalnej, czas leczenia zależy od protokołów i procedur, które muszą zostać podjęte, aby uzyskać zdrową ciążę. W przypadku mężczyzny czas leczenia również jest uzależniony od wyników badań i sposobu leczenia. Dodatkowo bardzo ważnym czynnikiem jest psychologiczny aspekt leczenia niepłodności. Często jest tak, że już zmiana lekarza lub miejsca terapii sprawia, że kobieta zachodzi w ciążę.

Wysoka! Dzięki naszej nowoczesnej diagnostyce i metodom leczenia często wystarczy niewielka interwencja medyczna, która pozwala na samodzielne naturalne zapłodnienie. Dlatego wizyta w Klinice Płodności Zięba jest bardzo często drobnym, ale koniecznym impulsem, który naprowadza ciała pacjentów na odpowiednie tory i pozwala im cieszyć się upragnionym potomstwem.

Tak. Wystarczy wcześniej podać swój adres e-mail oraz wyrazić pisemną zgodę na przesyłanie wyników w ten sposób. Przesyłane wyniki są szyfrowane i tylko pacjent ma do nich dostęp. W celu uzyskania interpretacji wyników należy umówić się na wizytę lub konsultację.

Tylko i wyłącznie, jeśli pacjent złoży pisemną, osobistą zgodę ze wskazaniem konkretnej upoważnionej osoby.

Czas oczekiwania na badania specjalistyczne jest różny, a zalecenia są indywidualne. W związku z tym nasz personel w laboratorium każdemu pacjentowi udzieli szczegółowej informacji, jak długo należy czekać na wyniki.

Po zapłodnieniu in vitro

W 14 dni po wykonanym zabiegu inseminacji lub in vitro. W przypadku zapłodnienia naturalnego w terminie przewidywanej miesiączki.

W przypadku dodatniego wyniku beta hCG należy umówić się na wizytę tydzień od otrzymania wyniku.

Badania ciążowe zaleca lekarz. Powinny być wykonane po potwierdzeniu tętna płodu. Na kolejnej wizycie z wynikami badań zakładana jest karta ciąży.

Diagnostyka Niepłodności

Na świecie od 10 do 16% osób w wieku rozrodczym boryka się z problemem niepłodności z różnych przyczyn. W Polsce to może być nawet milion par, które w większości nie są pod opieką specjalistycznych ośrodków zajmujących się kompleksową diagnostyką i leczeniem zaburzeń płodności.

W zależności od przyczyn, aby skutecznie leczyć niepłodność, stosuje się zwykle stymulacje owulacji, stymulacje spermatogenezy, udrażnianie układu rozrodczego, inseminacje domaciczne lub zapłodnienie pozaustrojowe (IVF).

Dla kogo?

Jeśli współżyjesz regularnie z partnerem (3-4 razy w tygodniu), nie stosujesz żadnych środków antykoncepcyjnych i przez rok nie możesz zajść w ciążę, to prawdopodobnie możecie mieć zaburzenia płodności. Wtedy należy rozpocząć diagnostykę w kierunku niepłodności, która powinna zawsze dotyczyć równocześnie obojga partnerów, ponieważ problem może dotyczyć zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

refundacja in vitro
diagnostyka niepłodności

Dlaczego diagnostyka niepłodności jest ważna?

Przyczyn niepłodności jest bardzo wiele – od prostych czynników związanych z codziennym życiem, po skomplikowane choroby, które dotykają kobiety i mężczyzn. Kompleksowa diagnostyka niepłodności jest konieczna, aby wybrać najbardziej optymalną terapię z minimalną ilością procedur i zminimalizować ryzyko niepowodzeń.

Przebieg wizyty

  • Wizyta zawsze się zaczyna od dokładnego wywiadu lekarskiego, który pozwoli na rzetelną ocenę stanu zdrowia i umożliwi dobór odpowiedniej metody leczenia. Wywiad będzie dotyczył takich rzeczy, jak: czas starań o dziecko, wcześniejsze ciąże lub poronienia, przebyte zabiegi i operacje czy narażenie na działania szkoldliwych czynników. Zarówno kobieta, jak i jej partner, mogą być zapytani o ogólny stan zdrowia i przyjmowane leki, styl życia, przypadki bezdzietności w rodzinie.
  • Warto mieć ze sobą wszelkie dotychczasowe wyniki badań (laboratoryjnych, histopatologicznych, obrazowych USG), karty informacyjne z pobytów w szpitalu, opisy ewentualnych operacji czy zabiegów oraz całej dostępnej dokumentacji medycznej dotyczącej leczenia niepłodności.
  • Podczas wizyty wykonuje się badanie ginekologiczne i USG pacjentki
  • W przypadku mężczyzn zalecane jest wykonanie badań nasienia
przebieg wizyty w Klinice Płodności Zięba
leczenie niepłodności

Dalsze kroki

Na podstawie otrzymanych informacji (wywiadu) oraz wyników badań lekarz decyduje o dalszych krokach. Jeżeli nie widzi podstaw do rozszerzenia specjalistycznej diagnostyki, zalecane są naturalne metody obserwacji płodności. Natomiast jeżeli specjalista widzi podstawę do rozszerzenia diagnostyki, podczas wizyty opisuje szczegółowe zalecenia oraz tłumaczy w jakim celu powinny być wykonane poszczególne badania i zleca ich wykonanie.

Poznaj klinikę płodności Zięba

dr n. med. Małgorzata Zięba

dr n. med. Małgorzata Zięba

Specjalista ginekolog - położnik, Specjalista endokrynolog, Specjalista androlog
lek. med. Katarzyna Zawadzka

lek. med. Katarzyna Zawadzka

Specjalista ginekolog-położnik
dr n. med. Dariusz Szmydki

dr n. med. Dariusz Szmydki

Urolog
Agnieszka Krzysteczk

Agnieszka Krzysteczko

Ginekolog - położniik
lek. med. Łukasz Blukacz

lek. med. Łukasz Blukacz

Ginekolog-położnik
dr n. med. Karolina Muller

dr n. med. Karolina Muller

Lekarz chorób zakaźnych
dr n. med. Jolanta Zięba

dr n. med. Jolanta Zięba

Specjalista medycyny żywienia
mgr Patrycja Burakiewicz

mgr Patrycja Burakiewicz

Embriolog kliniczny, diagnosta laboratoryjny
mgr Katarzyna Idzik

mgr Katarzyna Idzik

Embriolog kliniczny, diagnosta laboratoryjny
mgr Karolina Dyga

mgr Karolina Dyga

Embriolog
mgr Ewa Nadybał

mgr Ewa Nadybał

Położna
mgr Weronika Gwioździk

mgr Weronika Gwioździk

Położna
mgr Małgorzata Pielka

mgr Małgorzata Pielka

Pielięgniarka
Małgorzata Kieres

Małgorzata Kieres

Pracownik recepcji
Magdalena Radwańska

Magdalena Radwańska

Pracownik recepcji
Ewa Pakuła

Ewa Pakuła

Pracownik recepcji

Cennik
Wizyta endokrynologiczno-ginekologiczna dr n. med. Małgorzata Zięba
200 zł
Wizyta endokrynologiczno-ginekologiczna z USG dr n. med. Małgorzata Zięba
250 zł
Wizyta andrologiczna dr n. med. Małgorzata Zięba
170 zł
Konsultacja partnerska niepłodności dr n. med. Małgorzata Zięba
250 zł
Obserwacja cyklu
80 zł
Konsultacja wyników badania nasienia wykonanego w naszej klinice
Bezpłatnie
Pakiet ginekologiczno-andrologiczny z USG
550 zł
Pakiet ginekologiczno-andrologiczny bez USG
500 zł
Pakiet cytologiczny, wizyta z USG ginekologicznym oraz USG tarczycy
330 zł
Wizyta z USG oraz cytologią
300 zł
USG ginekologiczne
100 zł
USG tarczycy
100 zł
Inseminacja domaciczna + wizyta kontrolna
700 zł
Inseminacja domaciczna nasieniem dawcy + wizyta kontrolna
700 zł + koszt sprowadzenia nasienia z Europejskiego Banku Nasienia
IVF-KLASYCZNY (kolekcja oocytów, preparatyka nasienia, zapłodnienie in vitro, hodowla zarodków do 5 doby)
3500 zł
ICSI (kolekcja oocytów, preparatyka nasienia, zapłodnienie in vitro, hodowla zarodków do 5 doby)
4000 zł
IMSI (kolekcja oocytów, preparatyka nasienia, zapłodnienie in vitro, hodowla zarodków do 5 doby)
4500 zł
PICSI (kolekcja oocytów, preparatyka nasienia, zapłodnienie in vitro, hodowla zarodków do 5 doby)
4500 zł
Hodowla zarodków do 5 doby
w cenie zapłodnienia pozaustrojowego
Punkcja jajników wraz z monitoringiem cyklu
1000 zł
Transfer zarodków (embriotransfer)
800 zł
Transfer zarodków rozmrożonych (kriotransfer)
1100 zł
Mrożenie do 2 zarodków
600 zł
Mrożenie do 4 zarodków
1000 zł
Mrożenie powyżej 5 zarodków
1300 zł
Mrożenie oocytów
1500 zł
Rozmrażanie oocytów
1000 zł
Przechowanie zamrożonych zarodków/oocytów/nasienia
pierwszy rok: 1 zł + VAT
Przechowanie zamrożonych zarodków/oocytów/nasienia
kolejny rok: 400 zł + VAT
Mrożenie nasienia przed zabiegiem (wyłącznie dla pacjentów naszej kliniki)
400 zł
Scratching endometrium
150 zł
Podstawowe badanie nasienia (parametry fizykochemiczne nasienia, ruchliwość i koncentracja plemników)
70 zł
Żywotność plemników (test eozynowy)
35 zł
Morfologia plemników
50 zł
Test POX (ilościowa ocena granulocytów)
35 zł
Komplet wszystkich powyższych badań — badanie rozszerzone
150 zł
Test MAR IgG
65 zł
Test MAR IgA
65 zł
Wszystkie ww. badania: badanie rozszerzone + testy MAR IgG i IgA
250 zł
Posiew nasienia bakteriologiczny
35 zł
Posiew nasienia mykologiczny
35 zł
Kariotyp
380 zł
AZF (czynnik azoospermii)
490 zł
Mutacja w genie CFTR
500 zł
Pakiet w kierunku trombofilii wrodzonej (Mutacja V Leiden, Mutacja Protrombiny, MTHFR C677T, MTHFR A1298C, PAI-1, VR2)
330 zł
Konsultacja ze specjalistą żywienia i suplementacji
100 zł
Konsultacja pary ze specjalistą żywienia i suplementacji
150 zł
Indywidualny plan żywieniowy
250 zł
Wizyta u psychoterapeuty
100 zł
ImuPro Screen (badanie w kierunku alergii opóźnionej na 22 produkty)
250 zł
ImuPro Screen+ (badanie w kierunku alergii opóźnionej na 44 produkty)
430 zł
ImuPro Basic (badanie w kierunku alergii opóźnionej na 90 produkty)
900 zł
ImuPro Vegetarian (badanie w kierunku alergii opóźnionej na 90 produkty)
950 zł
ImuPro Complete (badanie w kierunku alergii opóźnionej na 270 produktów)
1700 zł
VagiStatus (badanie mikroflory pochwy)
310 zł
Zonulina (badanie sprawdzające szczelność bariery jelitowej)
90 zł
Kalprotektyna (parametr sprawdzający stan zapalny jelita)
150 zł
Laktoferyna (parametr sprawdzający stan zapalny jelita)
150 zł
KyberStatus (diagnostyka bakterii w jelicie)
370 zł
KyberKompakt Pro+ pasożyty jelitowe (badania mikroflory jelit i badanie na pasożyty)
610 zł
KyberKompakt Pro+ ImuProScreen+ (pakiet badań mikroflory jelitowej oraz badanie w kierunku alergii opóźnionej na 44 produkty)
850 zł
KyberKompakt Pro+ ImuProBasic (pakiet badań mikroflory jelitowej oraz badanie w kierunku alergii opóźnionej na 90 produkty)
1300 zł
KyberKompakt Pro+ ImuProComplet (pakiet badań mikroflory jelitowej oraz badanie w kierunku alergii opóźnionej na 270 produktów)
2100 zł
Wydzielina slgA (badanie sprawdzające odporność śluzówkową)
150 zł
Beta-defensywa 2 (badanie sprawdzające odporność śluzówkową)
170 zł
Marker nowotworowy M2-PK
160 zł
Antygen Helicobacter pylori
90 zł
Badanie na owsiki
60 zł
Posiew kału w kierunku Candida
70 zł
Badanie na alergie z krwi IGE — panel pediatryczny
165 zł
Badanie z krwi na alergie pokarmowe IGE
panel pediatryczny